top of page
DSC08562.jpg

Neviditeľná je vnútorná sila, ktorú musí žena v sebe nájsť pri rozličných situáciách. Šport nie je výnimkou. Práve naopak. Bojové športy sa dnes tešia veľkej obľube u domáceho aj zahraničného publika a zvyšuje sa popularita aj u žien. Pri tréningoch si ale málokto uvedomí, aké ťažké to žena má. 

 

Natália sa venuje bojovým športom už od malička. Začala ako 5 ročná. Ako naberala množstvo tréningových skúseností, s vekom pribúdalo aj množstvo narážok na ňu ako ženu. 

 

„Odjakživa som bola jediná baba. U mňa platilo pravidlo čo tréning, to sexuálne narážanie. Musela som veľakrát nájsť vnútornú silu aby som dotyčnému otvorila oči a upratala veci na správnu mieru. Poctivým tréningom a mojou priebojnou povahou som si získala postupne rešpekt nielen na tréningoch, ale aj chalani ma prijali medzi seba do partie. Teraz som neoddeliteľnou súčasťou. Musela som veľakrát trénovať viac a tvrdšie, aby som trénerovi, a hlavne sebe dokázala, že ja a bojové športy k sebe patria. Teraz sa chystám na zápas a teším sa ako ukážem, čo vo mne v skutočnosti je.“

 

Neviditeľná cesta, ktorú musí fighter prejsť. Ale keď to zvládne... pocit je k nezaplateniu. 

Natália Grmanová
bottom of page